• İstanbul14 °C
  • Ankara13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1 diş sarımsağı kulakta tutunca o hastalığı yok ediyor
20 Haziran 2022 Pazartesi 01:23

1 diş sarımsağı kulakta tutunca o hastalığı yok ediyor

Sarımsağın pek bilinmeyen mucize bir etkisi daha var! Gerçekten kulakta bekletilince üstelik işe yaradığı belirtiliyor

Kulak vücudumuzun en önemli organlarından biridir. Kulaklarımız sayesinde duyar ve öğreniriz. Kulaklarımız olmadan çevredeki sesleri duymamız mümkün değildir.

Konuşma yeteneğimiz bile kulaklarımız sayesinde oluşmaktadır. insan duyduğu bir şeyi kolay kolay unutamaz. iyi veya kötü anılarımızı gözlerimiz görür kulaklarımız ise duyar.

Kulaklarımızı temiz tutmak ve hastalıklardan korumak için de mutlaka kulak sağlığımıza dikkat etmemiz gerekmektedir. Zaman zaman kulaklarımızda bazı sorunlar oluşabilir.

Eğer kulağınızda akıntı, şiddetli ağrı varsa vakit kaybetmeden bir kulak burun boğaz servisine gitmek gerekmektedir.

Kulağımızda oluşabilecek herhangi bir sorun sağlığımız açısından çok büyük sorunlara yol açabilir. Sarımsak bilindiği gibi en faydalı besinlerden biridir.

Sarımsak hakkında şimdiye dek kimsenin bilmediği bir detay ortaya çıktı! Açıkçası ilk duyduğunuzda çok şaşıracağınız bazı bilgiler paylaşacağız. 

Haber 7’de yer alan bilgiye göre, kulak temizleme çubukları, kulağın dış bölgesi ve kepçesini temizlemek amacıyla üretilmiştir. 

Kulak temizleme çubuğunu kulağınıza sokmanız, kulak deliği kanalınızdaki kulak kirini daha içeri itmekten başka bir işe yaramaz.

Ayrıca kulak temizleme çubuğunu kulağınıza sokmanız kulak zarına hasar vererek duymanıza zarar vermenize neden olabilir.


Kulak kiri kulak kanalını nemli tutmaya yarar.

Kulaklarınızı temiz tutmanın en iyi yolu ona hiç dokunmamaktır. Duyma sorunu ve aşırı kulak kiri şikayetiniz varsa doktora görünmelisiniz.

Sarımsağın antibiyotik etkisi olduğundan kulak enfeksiyonunuz varsa, bir ipe bağladığınız bir diş sarımsağı kulak dışına yerleştirip yarım saat bekleyin

Evet sarımsak hakkında bilmeniz gerekenler bunlar! Herhangi bir yan etkisini görürseniz uygulamayı derhal bırakın!

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim