• İstanbul14 °C
  • Ankara13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali Babacan ortak bir liste çıkardı, listesine tepki yağıyor
16 Haziran 2022 Perşembe 12:51

Ali Babacan ortak bir liste çıkardı, listesine tepki yağıyor

Ali Babacan hakkında tartışma yaratacak iddia. İddia Sözcü grubuna ait Korkusuz gazetesinde yayınlandı.

Muhalefet kimi Cumhurbaşkanı adayı gösterecek büyük tartışma konusu. Seçmen Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu'nun aday olmasını istiyor. Hatta çok sayıda ankette ilk sırada Mansur Yavaş yer alıyor.

OLMAYACAK İSİMLERLE YARIŞA GİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Muhalefet ise olmayacak isimlerle yarışa girmenin derdine düşmüş durumda. Hemen hemen her gün sosyal medyada ve muhalefete yakın gazetelerde bazı isimler ortaya atılıyor!

YİNE Mİ ABDULLAH GÜL?

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adaylığına destek verdiği biliniyor. Hatta Saadet Partisi'de bu konuda hem fikir...

Ahmet Davutoğlu'nun da bu isme sıcak bakacağı konuşuluyor.

İyi Parti kesinlikle karşı çıkarken Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise parti tabanındaki tepkileri göze alamayarak cesaret edemeyeceği konuşuluyor.

Bugün Korkusuz gazetesinde dikkat çeken bir yazı yayınlandı. Ahmet Takan son yazısında Ali Babacan'ın isim listesini sıraladı. Yazının ilgili bölümü şöyleydi

Ali Babacan’a çok yakın bir genel başkan yardımcısı ile konuştum, ağzından şu cümle döküldü; “Ali Babacan, 3 Temmuz’da ortak Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi için masada nabız tutacak”.

DEVA Partisi’nin üst düzey kurmayı, Ali Babacan’ın toplantıya, ortak Cumhurbaşkanı adaylığı için liste hazırladığını anlattı. “Kim bu isimler” diye sorduğumda ise şu yanıtı aldım;

“Abdullah Gül, Abdüllatif Şener, İlhan Kesici, Haşim Kılıç”

Bugünden görünen o ki; 3 Temmuz’da gerçekleşecek altılı masa toplantısında hararet çok yüksek olacak. O gün, Ankara’da termometreler patlayabilir!..

Yazısının devamı Korkusuz

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim