• İstanbul20 °C
  • Ankara22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Buzdolabınız kötü mü kokuyor? Bunu deneyin kötü kokuları geçiriyor
02 Temmuz 2022 Cumartesi 14:29

Buzdolabınız kötü mü kokuyor? Bunu deneyin kötü kokuları geçiriyor

Bazen sebze ve meyveleri koyduğumuz buzdolabı kötü kokabilir. Buzdolabını ne kadar temizlersek temizleyelim bu kokular gitmez. Ancak koku sorununa bir çözüm var

Buzdolabı kokusu çoğu zaman rahatsız edici olabilmektedir. Buzdolabınızdaki kötü kokulardan kurtulmak için sizlere bazı bilgiler vereceğiz.

Mutfağımızın en önemli araçlarından biridir buzdolabı. Buzdolabı sayesinde çoğu zaman sebze ve meyvelerle gıdaların bozulmasını engelleriz.

Buzdolabı kısacası hayatımızda olmazsa olmaz araçlardandır. Zaman zaman buzdolaplarında kötü kokular oluşur. Bu kötü kokular diğer yiyeceklere hatta mutfağın tamamına da yayılabilir.

Buzdolabının kötü kokmasına neden olan bazı hatalar vardır. Bu hataları engellemek için önemli bir önerimiz olacak. Yurt gazetesinde yayınlanan bir içerikte buzdolaplarının neden koktuğu anlatıldı. Sonrasında ise buzdolabındaki kötü kokuları ortadan kaldıracak doğal öneriler paylaşıldı. 

İşte buzdolabındaki kötü kokuları gidermek için bilmeniz gereken her şey! 

BOZDOLABINDAKİ KÖTÜ KOKU NASIL GİDER?

Ancak buzdolabındaki kötü kokuları yok etmenin kolay ve pratik bir yöntemi var. Çok basit bir malzemeyle tüm kötü kokuları bozdolabınızdan arındırabilirsiniz. Bu malzemeyi duyunca ise çok şaşıracaksınız.

 

Buzdolabındaki kötü kokuyu gidermek için öncelikle basit bir şekilde bezle temizlik yaparak, bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz. Bir sprey şişesine doldurduğunuz beyaz sirke, su ve vanilya özüyle beraber buzdolabınızı bezle sildiğinizde aradaki farkı göreceksiniz.

BUZDOLABI NASIL GÜZEL KOKAR?

Temizliğini yaptınız ve buzdolabınızdan artık kötü koku gelmiyor. Peki buzdolabımı her açtığımda çok güzel kokmasını istiyorum diyorsanız ne yapmalısınız? O da çok basit. Sadece bir poşet içinde bulunan vanilyayı yırtıp ağzını açık biçimde dolabınızın uygun yerine koyduğunuzda, o vanilya kokusu buzdolabınızın güzel kokmasını sağlayacak, kötü kokuları da bastıracaktır.

BU HATADAN VAZGEÇİN

Buzdolabına herhangi bir yemek yada gıda koyduğunuzda mutlaka cam saklama kaplarıyla koyun. Yada ağzı iyice kapalı olan bir tencereyle. Örneğin üstü açık buzdolabına kaldırdığınız herhangi bir yemek bozdolabınızın kötü kokmasına ve bu kötü kokunun tüm buzdolabına hatta mutfağa yayılmasına yol açabilir!

Kaynak: Yurtgazetesi.com.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim