• İstanbul14 °C
  • Ankara13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çamaşır makinesine 1 yemek kaşığı dolusu ekleyin faturayı 50 TL birden düşürüyor
18 Haziran 2022 Cumartesi 01:21

Çamaşır makinesine 1 yemek kaşığı dolusu ekleyin faturayı 50 TL birden düşürüyor

Son dönemde yüksek gelen elektrik faturalarından kurtaran etkili bir yöntem var. Bu uygulamayı yapıp her yıkamada 1 yemek kaşığı dolusu eklerseniz faturanız 50 TL indirimli geliyor

Son dönemde çok sayıda kişi yüksek gelen elektrik faturalarından rahatsız olmaktadır. Özellikle son 1 yıldır elektrik fiyatlarına peş peşe gelen zamlar herkesi tasarrufa yöneltmiş durumda.

Herkes tasarruf konusunda bilgi sahibi olmak istiyor. Ancak ortalıkta kirli bilgi çok fazla dolaşıyor. Bu yüzden biz sizin işinizi kolaylaştıracak elektrik faturalarınızda tasarruf yapmanızı sağlayacak bazı bilgiler paylaşacağız.

Eskiden çamaşır makineleri yoktu herkes çamaşırı elinde yıkardı. Şimdilerde ise evlerde çamaşır makinesi var ancak insanlar faturalar nedeniyle çamaşır makinesini açmaya korkar oldular.

Faturalar o kadar yüksek geliyor ki haliyle insanlar tasarruf araştırması içerisine girmiş durumda. Şimdi sizlerle çamaşır yıkarken kullanmanız gereken bir sır paylaşacağız.

Bu yöntem sayesinde faturanız düşecek aynı zamanda da özellikle çamaşırlarınız çok daha iyi yıkanmış olacaktır. Bunun haricinde de elektrik faturanızda tasarruf yapmanızı sağlayacak bazı bilgiler daha paylaşacağız.

Haberciniz.biz sitesinde yayınlanan bir içerikte elektrik faturalarında tasarruf sağlayan ve herkesin bilmesi gereken bilgiler paylaşıldı.

Sizlerde tasarruf konusundaki bu harika bilgileri arakadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin! İşte o bilgiler

Önce bu yöntemin nasıl işe yaradığından bahsedelim ki, vereceğimiz bilgilerin gerçekten işe yaradığından emin olun. Çamaşır makinenizin elektrik tüketiminin yüzde doksanını makinenin suyu ısıtmaya çalışırken harcadığı efor oluşturur. Yani siz iç çamaşırlarını ya da beyazları, çarşafları ve havluları 50 ya da 60 derecede yıkarken ( hatta bazı kişiler 90 dereceyi bile kullanıyorlar) makineniz büyük bir elektrik tüketir. Benzer şekilde ütü, tost makinesi, fırın ve kettle gibi ısıtma odaklı elektrikli aletler de faturanızdaki bedelin hızla yükselmesine neden olur.

Bizim paylaşacağımız bu yöntemde her yıkamada çamaşır makinesinin içine 1 kaşık karbonat eklemek çamaşırların daha düşük ısıda daha hızlı ve güzel temizlenmesini sağlıyor. Yani normalde 60 derece kullanacağınız bir çamaşırı makineye 1 tatlı kaşığı dolusu karbonat atarak 40 derecede ve belki de daha kısa bir programda ve biraz daha az deterjanla temizleyebilirsiniz. Bu sayede otomatikman faturanız daha düşük gelir. Bu yöntem hem ekolojiktir hem de çabasız şekilde tasarruf etmenizi sağlar. Elektrik faturanızı 50 ila 100 lira arasında düşüren bu yöntemin etkili olabilmesi için başka tavsiyelerimiz de var

Elektrik faturasını düşürmek için tavsiyeler;

Çamaşırları azar azar yıkamayın, yani makineyi 3 kez çalıştıracağınıza 1 kez çalıştırmak için renklere göre biriktirerek yıkama yapın.


Uzun program kullanırken çok yüksek ısılar tercih etmeyin, bu programlar daha çok su tüketir ve haliyle daha çok suyun ısınması gerekir.


Çamaşır makinenizi çok yüksek sıkma ayarıyla kullanmayın, hem makine çabuk eskir hem daha çok elektrik tüketimi olur. 600 devir sıkma idealdir.


Yeni çamaşır makinesi alacaksanız mutlaka enerji tasarruflu modelleri tercih edin.
Daha yüksek ısı daha çok temizlik demek değildir. Günlük giysiler için 30 derece ideal yıkama sıcaklığıdır. Bulaşıcı bir hastalık ya da başka bir sorun yoksa çok yüksek ısı kullanmanıza gerek yok.

Kaynak: Haberciniz.biz

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim