• İstanbul14 °C
  • Ankara13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gönül Dağı Dizisinin Çekildiği Eskişehir'deki İlçeye Ziyaret Yağıyor
11 Mart 2022 Cuma 00:57

Gönül Dağı Dizisinin Çekildiği Eskişehir'deki İlçeye Ziyaret Yağıyor

Eskişehir kenti , İç Anadolu bölgesinde yer alan en güzel kentlerden biri.. TRT1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı dizisinin çekildiği Sivrihisar ilçesi ise büyük ilgi odağı oldu

Gerek Ankara ve gerekse İstanbul'a yakınlığıyla bir çok öğrencinin tercih nedeni olan Eskişehir şimdiye dek öğrenci kenti olarak ünlenmişti. Çağdaş ve Modern bir yapıya sahip olan Eskişehir belki de İç Anadolu bölgesinde yer alan en önemli kentlerden biri.

Tarihi ve turistik yapısıyla bilinen kenti öne çıkaran özelliklerinden biri ise Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi'nin bu kentte olması..

Eskişehir şimdilerde Gönül Dağı dizisiyle de ünlenmiş durumda. Özellikle dizinin çekildiği Sivrihisar ilçesi yoğun ziyaretçi akınına uğruyor.

TRT1 ekranlarında Cumartesi akşamları ekrana gelen Gönül Dağı dizisi sım sıcak aile dizisi olmasıyla öne çıkıyor. Ancak dizinin Sivrihisar ilçesinde çekilmesi ilçeyi oldukça ünlü yaptı.

KENTİN EN BÜYÜK İLÇESİ

Sivrihisar İlçesi Eskişehir'in en büyük ilçelerinden biri. Nasreddin Hoca, Yunus Emre, Aziz Mahmut Hüdai, Hızır Bey gibi Türk dünyası için oldukça önemli isimlerin bu ilçeden çıkmış oldukları tahmin edilmektedir.

Eskişehir'e sadece 90 km Uzaklıkta olan Sivrihisar ilçesi bir dönem Ankara'ya bağlıydı. Ancak sonrasında Eskişehir'e bağlanarak Ankara'dan ayrıldı.

Kibele’nin Büyük Tapınağı ve 67 Ağaç Sütunlu Ulu Cami gibi önemli mekanlarda ilçeye gelenler tarafından ziyaret edilmektedir.

Gönül Dağı dizisinin Sivrihisar'da çekilmeye başlanmasının ardından ilçe ününü ikiye katlamış durumdadır.

Kaynak: Gidilesi.net

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim