• İstanbul20 °C
  • Ankara19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hamam böceklerini ve karıncaları evden uzak tutacak 3 etkili doğal çözüm
03 Temmuz 2022 Pazar 12:07

Hamam böceklerini ve karıncaları evden uzak tutacak 3 etkili doğal çözüm

Yaz aylarında böcekler ve karıncalar rahatsız edici olabiliyor. Onları evden uzak tutmaya yarayacak bazı doğal yöntemler bulunuyor

Havaların ısınmasıyla birlikte çok sayıda böcek evlerimize ve bahçelerimize doluşmaya başladı. Özellikle karıncalar ve hamamböcekleri yaz aylarında çok sayıda eve musallat olmaktadır.

KİMYASAL KULLANMAYIN

Böcekleri evden uzak tutmak için genelde kimyasal ürünler kullanırız. Oysa kimyasal ürünler kullanmak sadece böcekleri yok etmekle kalmıyor.

Aynı zamanda doğamıza, bitkilerimize ve evdeki evcil hayvanlarımıza zarar veriyor. Hatta bu tür kimyasalların insan sağlığı üzerinde de olumsuz etkileri olduğu kanıtlanmıştır.

DOĞAL YÖNTEMLER DENENEBİLİR

Hamamböcekleri ve karıncaları evden uzaklaştırmak için tamamıyla doğal yöntemler denenebilir. Bu yöntemler doğal olduğu kadar ayrıca ucuzdur da.

Posta gazetesinde yayınlanan bir içerikte; Hamam böceklerini evden uzak tutacak doğal bir formül paylaşıldı. Paylaşılan formül şu şekildeydi.

Soğan ve karbonat: Bir adet soğanı ince ince doğrayın. İçerisine 1 çay kaşığı karbonat ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız karışımı hamam böceği yuvalarına dökün. Kısa sürede hamam böceklerinin yok olduğunu göreceksiniz

İkinci bir yöntem daha paylaşıldı Posta gazetesinde.. O yöntem ise şu şekildeydi

Sabunlu su:

Hamam böceklerinden kurtulmak için, sabunlu su oldukça etkilidir. Bir sprey şişesine sıvı sabun veya duş jeli dökün. İçerisine su ekleyerek seyreltin. Hazırladığınız karışımı doğrudan hamam böceğinin üzerine sıkın. Özellikle karnına ve kafasına temas etmesine özen gösterin.

KARINCALAR NASIL EVDEN UZAK TUTULUR?

Evet hamamböceklerini nasıl evden uzak tutacağımızı öğrendik! Şimdi ise gelin sizlerle karıncaları evden nasıl uzak tutacağımızı paylaşalım.

Bu küçük canlılar genellikle yaz aylarında daha çok evimize musallat olurlar. Özellikle mutfağımızı ele geçirmek gibi kötü bir huyları vardır. 

Milliyet gazetesinde yayınlanan bir içerikte karıncaları evden uzak tutan doğal bir formül paylaşıldı! İşte o formül

Sirke ile karıncalardan kurtulmak


Karıncalara zarar vermeden evinizden uzaklaştırmak istiyorsanız ilk etkili ve doğal yöntemimiz sirke. Sirkeyi hem temizlik yapmak hem de karıncaları uzaklaştırmak için kullanabilirsiniz. Sprey şişenin içerisine sirke, limon ve bir miktar su ekleyin. Gün içerisinde birkaç defa tekrar etmek suretiyle karıncaların geldiği yerlere sıkın. Düzenli olarak bu yöntemi uyguladığınızda karıncaların uzaklaştığını göreceksiniz.

Evet genel olarak karıncalardan ve hamam böceklerinden kurtulmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz! Bu yöntemler sayesinde evinizi karıncalar ve hamam böceklerinden kurtarabilirsiniz.

Bu yöntemler tamemen doğal olduğu gibi çevreye de herhangi bir zarar vermemektedir.

Bu yüzden bu yöntemleri mutlaka arkadaşlarınızla da paylaşın!

Dilerseniz sivrisinekleri evden uzak tutan bitkiler içeriğimizi de okuyabilirsiniz

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim