• İstanbul20 °C
  • Ankara19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Limonu bileklerinize damlatın ve bekleyin ne oluyor? Limonla gelen süper etki
26 Haziran 2022 Pazar 01:21

Limonu bileklerinize damlatın ve bekleyin ne oluyor? Limonla gelen süper etki

Limonla ilgili mucize bir fayda daha! Bileklere limon damlatılınca ne olur?

Nefesi tazeleyen limon aynı zamanda da mide dostu bir içecektir. Bağırsakları temizleyen limonun karaciğeri de arındırdığı bilinmektedir.

Kış hastalıklarına karşı vücudu çelik gibi yapan limonun sayısız faydası bulunmaktadır. Araştırmalarda limonun kansere karşı koruyucu etkisi de kanıtlanmıştır.

Limonla ilgili hemen hemen her gün yeni bir bilgi ortaya çıkmaktadır. Araştırmacıların limonla ilgili araştırmaları da bu yüzden hemen hemen her gün devam etmektedir. 

Boğaz ağrısından tutun da grip gibi rahatsızlıklara karşın koruyucu etki sağlayan limonun cilt güzelliği konusunda da çokça faydaları bulunur.

Yeni Akit tarafından yayınlanan bir içerikte; Limonun pek bilinmeyen faydaları tek tek paylaşıldı. Açıklası limon hakkında ne çok bilmediğimiz şey varmış diyor okuyan herkes!

Bakın limonun şimdiye dek gün yüzüne çıkmamış faydaları nelermiş! Öğrendiğinizde sizlerde limonla ilgili bu bilgileri arakdaşlarınızla paylaşmayı sakın ihmal etmeyin

İşte limonun sayısız faydalarından bazıları

Bu Sarı meyveler aynı zamanda eski insanlar tarafından çeşitli zehirlere karşı bir panzehir, bir ilaç olarak ve böceklere karşı da kullanılıyordu.

BOĞAZ AĞRISI

Balla karıştırılan limon, şurup yerine, boğaz ağrınızı kısa dönem geçirebilecek doğal bir yöntem. Bir bardak sıcak suyun içine limon suyu ve bal karıştırın ve yudumlamadan önce biraz ılınmasını bekleyin. Mayo Clinic’e göre bal boğazı sarıp yumuşatıyor, limon ise mukusları gideriyor

Sağlık için uygulamalar BOĞAZ AĞRISI Balla karıştırılan limon, şurup yerine, boğaz ağrınızı kısa dönem geçirebilecek doğal bir yöntem. Bir bardak sıcak suyun içine limon suyu ve bal karıştırın ve yudumlamadan önce biraz ılınmasını bekleyin. Mayo Clinic’e göre bal boğazı sarıp yumuşatıyor, limon ise mukusları gideriyor.

Limonun içindeki sitrik asit akne problemlerini yenmeye yardımcı oluyor The Lemon Juice Diet’i yazan Theresa Cheung’a göre. Limon suyunu yine ballı su ile karıştırıp sorunlu bölgeye sürmeli ve durulamadan önce en az yarım saat beklenmelisiniz, her gün günde 2 kez.

Öğleden sonraları enerji kaybı mı hissediyorsunuz? Experimental Biology and Medicine’da yayınlanan bir çalışmaya göre, limon yağı beyin aktivitesini yükseltiyor.

YORGUNLUK Öğleden sonraları enerji kaybı mı hissediyorsunuz? Experimental Biology and Medicine’da yayınlanan bir çalışmaya göre, limon yağı beyin aktivitesini yükseltiyor.

Gün içinde bileklerinize birkaç damla limon damlatmak ve hafifçe ovmak dinç olmanızı sağlar ve vücudunuzun ihtiyacı olan enerjiyi şaşıracağınız düzeyde size sağlar.

Güne başlarken içine biraz limon sıkılmış sıcak su içmek metobolizmanızı hızlandırarak hızla kilo vermenizi sağlar. Ayrıca gün boyunca dinç kalırsınız. Limon sıkılmış sıcak su yağ dokularınızı parçalayarak dinç ve sağlıklı bir bedene sahip olmanıza olanak verir.

NEZLE VE GRİPLER Çaya ya da sıcak suya limon sıkmak ve onu içmek, gösterişli paketlerde satılan vitaminlerin sağlayacağı ekstra vitamin görevini görecektir. İşin numarası, doğru zamanda başlamak, Mayo Clinic’e göre hastalanacağınızı anladığınız an bu küre başlamalısınız. Öyleyse o suyun içine biraz daha bağışıklık sistemi destekleyici limon sıkın!

NEZLE VE GRİPLER

Çaya ya da sıcak suya limon sıkmak ve onu içmek, gösterişli paketlerde satılan vitaminlerin sağlayacağı ekstra vitamin görevini görecektir. İşin numarası, doğru zamanda başlamak, Mayo Clinic’e göre hastalanacağınızı anladığınız an bu küre başlamalısınız. Öyleyse o suyun içine biraz daha bağışıklık sistemi destekleyici limon sıkın!

BÖCEK ISIRIKLARI

Arı iğnesi ya da sivrisinek ısırığından mı muzdaripsiniz? Bir çay kaşığı balla karıştırdığınız limon yağıyla ısırığın acısını dindirebilirsiniz.

GÜZELLİK

Tırnak lekeleri: Oje kullanan bayanların tırnakları genellikle bir süre sonra sararır, limon suyu ile ovulduğunda temiz ve taze tırnaklara kavuşmak mümkün.

KÖTÜ NEFES

Nefesinizin koktuğunu mu hissediyorsunuz? Ağzınızı limon suyu ile çalkalamanız dişinizdeki ve dilinizdeki bakterileri öldürecektir. Ama daha sonra ağzınızı normal su ile çalkalamayı unutmayın çünkü limondaki asit dişleriniz için zararlıdır.

BAŞ ORGANLARI

Limon, yüz felcine iyi gelir; pişmiş limon ağız kokusunu gerçekten giderir.

SOLUNUM

Ekşi limon, sıcak (sıkıntılı) kalp çarpıntısını giderir ve meramalatı boğaz ve akciğere çok yararlıdır. Lakin ekşi limonun göğüste kötü etkisi vardır ve limonun sütü sirke ile pişirilirse ve ondan yarım şekerle (4 onz tıbbi ölçü, sıvı ölçüsü olarak 6 onz, 2 ölçü küçük kaşık) içilirse, sülük denen hayvanı öldürerek vücuttan atılmasını sağlar.

BESLENME


Onun eti mideye zararlıdır, ekşime yapar. Marmelatı yenmelidir veya marmelatı balla birlikte yemek uygundur; bu şekilde yenirse, hazmı kolaylaştırır ancak yine de fazla yenmemelidir. Ancak, onun yaprağı mideyi ve bağırsakları kuvvetlendirir ve onun çiçekleri ve kabuğu eğer yemek pişirilirken içine katılırsa, sindirime yardımcı olur.

Evet limonun sayısız faydaları bu şekildedir! Limonla ilgili öğrendiğiniz bu bilgileri kendinize saklamayın. Arkadaşlarınızı da limonun faydaları konusunda bilgilendirin. onların da limonun bu mucizelerinden yararlanmalarını sağlayın

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim