• İstanbul17 °C
  • Ankara19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Maden Suyu İçilirken Yapılan Bu Hataya Dikkat Tüm Faydasını Uçuruyor
22 Haziran 2022 Çarşamba 13:53

Maden Suyu İçilirken Yapılan Bu Hataya Dikkat Tüm Faydasını Uçuruyor

Maden suyu içerken dikkat etmekte fayda var! Yapılan bir hata faydasını uçuruyor

Maden suyu cilt güzelliği için faydalı besinlerden biridir. Maden suyu aynı zamanda da mide ve sindirim sistemi için faydalıdır.

Araştırmacılara göre maden suyunun kemik sağlığına da iyi geldiği ortaya çıkarılmıştır. Türk mutfağında da çokça tüketilen içeceklerin başında gelen maden suyu aynı zamanda kafelerde de eksik olmaz. Özellikle Türk kahvesi içerken yanında 1 şişe maden suyu içilmesi önerilir.

Sağlıklı bir insan günde rahatlıkla 2 şişe maden suyu içebilir.

Ancak 1 şişe maden suyu içmekte yeterli olacaktır. Maden suyunun faydaları saymakla bitmemektedir. Ancak maden suyunun faydalarını yok eden bir hata var! Bu hatayı bir çok kişi görmezden geliyor

Maden suyu günümüzde çokça tüketilen içecekler arasında yer alıyor. Bazı uzmanlar maden suyu hakkında bilinmeyen gerçekleri açıklamaya devam ediyor. Maden suyunu çoğu kişi genelde midesini rahatlatmak için tüketiyor. Eğer sizlerde maden suyu içerken bu hataya dikkat etmiyorsanız öğrendiklerinizden sonra yaptığınız hatadan vazgeçeceksiniz.

Genelde maden suyunu günde 1 adet bile olsa tüketmeye özen gösteririm. Ancak bugüne kadar faydalı olarak bilinen maden suyuyla ilgili çarpıcı bir bilgi yayınlandı.

Uzmanların Hürriyet'e yaptığı açıklamada maden suyunun asla bardakta içilmemesi gerektiğine dikkat çekiliyor.

Bir çok kişi maden suyunu şişesinden bardağa boşaltarak tüketmeyi tercih ediyor. Oysa bu son derece yanlış bir alışkanlık çıktı.

************

Maden suyunun faydalarını açıklayan uzmanlara göre Maden suyu vücuttaki sıvı dengesinin sağlanmasında da önemli bir fayda sağlıyor. Fakat maden suyunun bu faydasından yararlanmak için onu şişesinde içmek gerek.

NEDEN BARDAKTA İÇİLMEMELİ?

Şişesinde tüketilen maden suyu kapağı açıldığında herhangi bir kabarcıklaşma meydana gelmiyor ancak bardağa boşalttığınızda aşırı bir köpürme olup maden suyundaki gazın (Co2) kaçmasına sebep oluyor bu da maden suyunun tüm faydasının yok olmasına neden oluyor. Eğer içtiğiniz maden suyunun faydasından yararlanmak istiyorsanız bardakta kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

MADEN SUYUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Maden suyunun faydaları konusunda bir çok araştırma yapılmıştır ancak Sözcü'de yer alan habere göre Maden suyunun faydaları konusunda en önemli faydasının kalp sağlığını koruması gösteriliyor.

Maden suyunun ayrıca hafızayı koruduğu da bir çok araştırmada ortaya çıkarılmış durumda. Mide yanması gibi sorunlara da iyi gelen maden suyu tam anlamıyla mide dostu bir içecek.

************************

Kabızlık problemine iyi gelen maden suyu sindirim sistemi dostu olduğu gibi vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasına da yardımcı olan bir içecektir.

Kas ve sinir sağlığına bir çok faydası bulunan maden suyunun uzmanların açıklamasına göre günde 2 şişe tüketmenin mümkün olabileceğine dikkat çekiliyor.

Maden suyuyla ilgili öğrenmiş olduğunuz bu bilgileri sizlerde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz

Kaynak: Sözcü - Hürriyet - Objektif Port * fotoğraf: unsplash

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim