• İstanbul22 °C
  • Ankara17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Patlıcan kızartırken yağ çekmesine ve de kuru olmasına son veren mutfak tüyosu
02 Temmuz 2022 Cumartesi 12:39

Patlıcan kızartırken yağ çekmesine ve de kuru olmasına son veren mutfak tüyosu

Patlıcan kızartma yaparken yağ çekmesini önlemek için bu aşçılık sırrını uygulamak gerekiyor

Patlıcan kızartması yaparken dikkat etmeniz gereken bazı bilgileri sizlerle paylaşacağız. Bu bilgiler sayesinde lezzetli patlıcanlar kızartabileceksiniz.

Misler gibi patlıcanlar raflardaki yerlerini almaya başladı. Herkes patlıcan kızartmaya bayılır. Patlıcan kızartma yaparken en büyük sorunlardan biri de patlıcanların yağ çekmesidir.

Ancak patlıcan kızartırken yağ çekmesini engelleyen basit bir mutfak tüyosu var. Sizlerde patlıcan kızartması yaparken bu basit mutfak tüyolarını uygulayın..

Mynet.com'un geçtiği habere göre; Patlıcan kızartırken yağ çekmesini engelleyen basit bir teknik var.

1. yöntem

Patlıcanların yağ çekmemesi ve kararmaması için tuzlu su yerine şeker kullanacağız. Soyduğunuz patlıcanların üzerine şeker serpin ve 10 dakika boyunca bu şekilde bekletin. Bu sayede hem yağ çekmelerini önleyecek hem de patlıcanın acı tadını gidermiş olacaksınız.

2. yöntem

Kızartma yağına ekleyeceğiniz sirke, patlıcanın fazla yağ çekmesini önleyecektir.

3. yöntem

Patlıcanları kızarttıktan sonra çok kısa süreliğine ılık suya koyun ve hemen geri çıkarın. Sonrasında patlıcanların kurumasını bekleyin. Bu da yağın azalması için uygulanabilecek başka bir yöntemdir.

4. yöntem

Patlıcanları bütün olarak kızartacaksanız bunun için sap ve baş kısmını kesmeden kızartın. Bu sayede patlıcanlar çok daha az yağ çekeceklerdir.

ÖNEMLİ UYARILAR

Görüldüğü gibi yağ çekmeden patlıcan kızartmak mümkündür. Bu dört yöntem sayesinde sizlerde evde yağ çekmeden patlıcan kızartabileceksiniz.

Patlıcan kızartması yaparken mutlaka tuzlu suda bekletmeyi ihmal etmeyin. Patlıcanların taze olmasına dikkat edin. Ezilmiş ve büzülmüş patlıcanlarla yapılan kızartma hem lezzetli olmaz hemde sağlıklı olmaz. Bu yüzden bu uyarıları es geçmeyin.

Patlıcanları kızarttığınız gün içerisinde tüketmeye dikkat edin. Ertesi güne kalan ve sonrasında tüketilen patlıcan hem lezzetsiz olur hemde mideye zarar verebilir. Bu yüzden aynı gün tüketmek en doğrusu olacaktır. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim