• İstanbul14 °C
  • Ankara13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Severek tükettiğimiz yiyecek, meğer kalbi çürütüp damarları tıkıyormuş uzak durun
20 Haziran 2022 Pazartesi 23:48

Severek tükettiğimiz yiyecek, meğer kalbi çürütüp damarları tıkıyormuş uzak durun

Bazı yiyecekleri severek tüketiyor olsak da aslında uzak durmamız gerekiyor. Kalbi çürüten besin açıklandı

Bazen iştahla bazı yiyecekleri yeriz. Öyle ki bu yiyeceklerin bize geçici mutluluk verdiği bile olmuştur. Aslında farkında olmadan bu yiyecekler vücudumuza zarar vermektedir.

Eskiden kalp ve damar hastalığı olanlar çok ileri yaşlarda olurlardı. Ancak günümüz itibariyle kalp ve damar hastalığı olanların sayısı giderek artıyor. Üstelik bunların çoğu gençlerden oluşuyor.

Hareketsiz şehir yaşamı sadece kalp ve damar hastalıklarına yol açmıyor. Gürültü şehir hayatı unutkanlık, kanser aynı zamanda da depresyon gibi rahatsızlıklara da davetiye çıkarıyor.

Uzmanlar ise uyarıyor! Soframızdaki bazı yiyeceklerin bize zarar verdiğini belirtiyorlar. Çok sayıda kişi üstelik bu yiyecekleri sadece kendileri yemiyor çocuklarına da yediriyor.

Ulusal Post tarafından derlenmiş oaln bir içerik bildiğimiz tüm ezberleri alt üst etti! Eminiz çoğunuzun haberi bile yok. İşte sağlıklı bir kalp sağlığı için bilmeniz gereken her şey!

Güçlü bir kalp sağlığı için sağlıklı besinler tüketmek gerekiyor. Kalp krizi geçirenlerin sayısı günümüzde artıyor. Üstelik yaşı çok genç olanların da kalp krizi geçirmesi endişeye yol açıyor.

Sabah gazetesinde yayınlanan bir haberde; Kalp için en zararlı besin açıklandı. Öyle ki bu besin resmen kalbi çürütüyor.

Uzman bir ismin görüşüne yer verilen haberde o besin hakkında bilgiler de verildi.

Uzman Lauren Manaker, kalp sağlığı için en kötü yiyeceklerden birinin sosisli sandviç olduğunu belirtti. Manaker; sosislerin yapımında koruyucu olarak kullanılan sodyum içeriğinin, doymuş yağ ve sodyum nitratlar ile bir araya geldiğinde kalp sağlığınız için yediğiniz en kötü yiyecek hale getirdiğini belirtiyor.

KIZARTMALARDAN UZAK DURMAK GEREK

 

Öte yandan çok sayıda uzman isim de yapmış olduğu açıklamalarda özellikle kızartmalardan uzak durulması gerektiğinin altını çiziyor. Hazır yiyeceklerden de uzak durmakta fayda var. Güçlü bir kalp ve bağışıklık için taze yiyecekler tüketmek gerekiyor.

YEŞİLİ ARTIRMAK GEREK

 

Çok sayıda uzman sofrada yeşili artırmak gerektiğine dikkat çekiyor. Sebze tüketiminin doğrudan kalp sağlığına iyi geldiği belirtiliyor.

YÜRÜYÜŞLERDE ÖNEMLİ

Ayrıca çok sayıda uzman fiziksel aktivitenin de artırılması gerektiğinin altını çizerek günlük en azından 1 saat yürüyüş tavsiye ediyor. Hareketsiz yaşamda en az kalitesiz yiyecekler kadar kalp sağlığını doğrudan etkiliyor. 

ULUSALPOST

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim