• İstanbul20 °C
  • Ankara19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Whatsapp'a yeni özellik artık herkes size yazamayacak
19 Haziran 2022 Pazar 12:50

Whatsapp'a yeni özellik artık herkes size yazamayacak

WhatsApp sesli ve görüntülü aramaların sessize alınabildiği yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladı. Bu kapsamda rahatsız etmeyin modu devreye alınıyor

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan WhatsApp'ta  peş peşe yeni özellikler devreye alınıyor. Facebook tarafından satın alınan WhatsApp'ta peş peşe devreye alınan özellikler üstelik kullanıcıları da çok mutlu ediyor.

RAKİPLER ÖN PLANA GEÇİNCE

Rakipler ön plana geçmeye başlayınca WhatsApp'ta bu akımı tersine çevirmek için peş peşe yeni özellikler devreye alıyor.

Son özellik ise herkes tarafından raahtsız edilmek istemeyenlerin hoşuna gidecek. WhatsApp'ta devreye alınan bu özellikle ilgili detaylarda belli oldu. 

Sputnik'in haberine göre, şimdiye dek WhatsApp'ta görüntülü ve sesli aramalar tam olarak sessize alınamıyordu. Bir kişi ile sohbet sessize alındığında o kişinin görüntülü ve sesli aramalarını da sessize almak mümkündü. Ancak bu sefer de kişi ile yazışmaların bildirimi gelmiyordu.

WhatsApp bu sorunun çözümü için yakında 'Rahatsız Etme' özelliğinin olduğu yeni bir sürüm yayınlayacak. Bu sayede kullanıcılar sesli ve görüntülü aramaları sessize alabilecek. Bu özellik telefonun kendi içerisinde yer alan rahatsız etme modu ile de bütünleşecek. Sessize alınan çağrılar kullanıcılara sessize alındı bilgisi ile gösterilecek.

Ayrıca, yakında Cevapsız Çağrılar başlığı altında yeni bir bölüm açılacak. Böylece kullanıcılar cevapsız çağrıları kolayca listeleyebilecek.

YENİ ÖZELLİKLER YAKINDA

Öte yandan gelen bilgilere göre yakın bir zamanda WhatsApp'ta  peş peşe bazı özellikler daha eklenecek. Gelen bilgilere göre özellikle WhatsApp'ta ödeme işlemlerinin devreye alınması bekleniyor.

Bazı ülkelerde bu özellik şuan kullanımda. Yakın bir süre sonra WhatsApp'ta bu özellik diğer ülkelerde de yaygınlaştırılacak gibi duruyor. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim