• İstanbul21 °C
  • Ankara17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dünyanın En Pahalı Şehirleri
06 Ocak 2022 Perşembe 23:03

Dünyanın En Pahalı Şehirleri

Her yıl ekonomi dengesinin kontrol edilmesi ve turistlerin bilgilendirilmesi amacı ile Dünyanın en pahalı şehirleri tespit edilmektedir.

Dünyanın en pahalı şehir sıralamaları belirlenirken de o bölgedeki insanların en fazla tüketim yaptıkları ürünler üzerinden inceleme yapılmaktadır. Genel olarak her ülkenin para birimleri farklı olduğundan ortaya kur farkı çıkmaktadır. 2019 yılında kur farkından dolayı Dünyanın en pahalı şehrinin Singapur olduğu tespit edilmiştir.

Singapur

Singapur 2019 yılında Dünyanın en pahalı şehri olarak belirlenmiştir. Ancak Dünyanın en pahalı şehri olmasına yüz ölçümü olarak oldukça küçüktür. Singapur bir ada ülkesi olduğundan dolayı görsel güzelliği açısından en sık görülmek istenen yerler arasındadır. Ülkede ticaret fazla ve turist akışı da fazla olduğu için Dünyanın en pahalı ülkelerindendir.

Fransa/ Paris

Dünyanın en pahalı şehirleri arasında 2. Sırada Fransa’nın başkenti Paris vardır. Paris oldukça pahalı olmasına rağmen herkesin ziyaret etmek istediği yerlerdendir. Özellikle aşıkların ilgi odağı olan Paris pahalı olsa da turistlerin en sık gittiği kentler arasındadır.

Çin/ Hong Kong

Ülkemizde genel olarak Çin’den gelen ürünlerin ucuz olduğu algısı vardır. Ancak yapılan araştırmalara göre Dünyanın en pahalı 3. Şehrinin Çin ülkesinde bulunan Hong Kong kenti olduğu tespit edilmiştir. Pahalı bir kent olmasına rağmen ekonomisi oldukça canlıdır.

İsviçre/ Zürih

Dünyanın en pahalı şehirlerinde 4. Sırada İsviçre ülkesinin en büyük şehri olan Zürih vardır. Zürih ekonomisi büyük olmasından da kaynaklı olarak oldukça canlıdır. Hatta İsviçre ülkesinin ekonomik kalkınmasında büyük etkiye sahiptir.

Dünyanın en pahalı 4 ülkesi yukarıda belirttiğimiz şekildedir. Ancak bu ülkeler pahalı olsa da turist olarak ziyaret etmek isteyenler için avantaj sağlayacak az maliyetli konaklama alanları da oldukça fazladır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim