• İstanbul21 °C
  • Ankara17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vizesiz gidilebilen Türkiye'ye en yakın ülkeler
15 Ocak 2023 Pazar 02:38

Vizesiz gidilebilen Türkiye'ye en yakın ülkeler

Vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeleri sizler için derledim;

Türkiye'de bir çok kişi vize alma sorunuyla karşı karşıya. Farklı ülkeleri keşfetmek isteyenler ise gidilebilecek ülkeleri araştırıyorlar.

İstanbul'a Malatya'dan bile daha yakın vizesiz 5 ülke bulunuyor. 

KUZEY MAKEDONYA

150 binin üzerinde Türk'ün yaşadığı Kuzey Makedonya adeta bir tatil cenneti. Üsküp'teki Osmanlı dönemine ait eserler kenti daha da anlamlı kılıyor. Ohri ise minik bir Bodrum gibi. Yaz aylarında oldukça kalabalık olan Ohri özellikle turistlerin en çok ziyaret ettiği kentler arasında. Kuzey Makedonya genel olarak diğer Avrupa ülkelerine göre en ucuz ülke

SIRBİSTAN

Yakında kimlikle seyahatin başlayacağı Sırbistan'da da tıpkı Kuzey Makedonya'da olduğu gibi onlarca Osmanlı eseri bulunuyor.

Ülkenin başkenti Belgrad minik bir İstanbul gibi. Ülkedeki gidilmesi gereken diğer bir şehir ise Niş.. Sırbistan'da genel olarak ucuz bir ülke.

BOSNA HERSEK

Balkanların en önemli ülkelerinden biri. Bosna Hersek'e de yakında kimlikle gitmek mümkün olacak. Bu ülkede en az Kuzey Makedonya kadar önemli bir ülke. Tarihi yapılarıyla dikkat çeken ülke adeta gezginleri hayran bırakacak güzelliklere sahip

KOSOVA

Şimdilerde Sırbistan'la sorun yaşamasıyla gündeme gelen bu şirin ülkede onlarca Osmanlı mimarisini bünyesinde barındırıyor. Prizren özellikle ziyaretçilerini büyüleyen bir kent. Prizren'i görenler küçük Amasya diyorlar

KARADAĞ

Karadağ, Balkan ülkeleri arasındaki en güzel ülke. Tatil cenneti olarak bilinen Karadağ özellikle Avrupa'nın en zengin ve en ünlü isimlerini ağırlıyor.

İstanbul'dan direk uçuşun olduğu ülkede binlerce Türk yaşıyor. Budva ve Kotor gibi kentler bu ülkenin gidilesi şehirleri.

Çeşme, Alaçatı ve Bodrum'dan bile daha güzel olan plajlara sahip. Ucuzluğunu ise ülkeye girenler ilk dakikalarda anlayabiliyor.

SADIK ŞİMŞEK - GİDİLESİ.NET

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim