• İstanbul16 °C
  • Ankara17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belgrad'da gidilesi yerler ve Belgrad üzerine kısa bir izlenim
11 Aralık 2017 Pazartesi 02:38

Belgrad'da gidilesi yerler ve Belgrad üzerine kısa bir izlenim

Merhaba Dostlar : Bu kez sizlerle Belgrad gezimi paylaşacağım..

Sadık Şimşek / www.instagram.com/gidilesi.net

Belgrad Balkanların İncisi benim için Ohrid'dir. Mega kentinin ise 3 günlük kısa bir gezi sonrası Belgrad olduğunu yerinde görmüş oldum. Devasa lüks mekanlar ve mağazalar. İstiklal caddesini andıran kalabalık bir cadde.

İnsanda Karaköydeymiş hissi uyandıran sokaklar. Kaleden gün batımını izlerken İnsana boğaz manzarasını birebir yaşatan nehrin doğayla buluştuğu kart postallık bir görüntü.

Doğasının güzelliği kadar İnsanlarıda güzel Sırbistan'ın. Çok mütavazi bir halkı var. Birine adres sorduğunuzda hiç düşünmeden o adrese kadar götürüyorlar. Bir turist gördüğünde peşinden koşan simsarlara ise rastlamak mümkün olmayacak çünkü hiç yoklar.

Konaklama imkanlarına gelince oldukça uygun fiyatlara konaklanabilir bunun için internetten kısa bir tarama yapmak yeterli. Şehir içi ulaşım elektrikli otobüsler ve tramvaylarla adeta devasa bir mega kenti aratmıyor. Ama kenti yürüyerek keşfetmek hiçte zor olmadı desem yeridir.

Önerebileceğim yerler : Para müzesine mutlaka gidip gezin. Ve burada fotoğrafınızın olduğu kağıt parayı ücretsiz olarak bastırın :)


Araba müzesi önerilir. Nikola Tesla müzesine gidin. Arnavut kaldırımlarının olduğu caddede Redbar isimli mekan akşam yorgunluğunu atacağınız bir yer olacaktır. Kaleye mutlaka çıkın ama gün batımında. Ve son olarak siz siz olun yanınızda başka bir bankaya ait ek bir kart olsun çoğu yerde sorun yaşadım. Mümkünse euro ile gelip sırp dinarı alın çoğu yerde kartta geçmemekte
Daha fazla gidilesi yer önerileri için Lütf
en takip edin 
İnstagram : https://www.instagram.com/gidilesinet/

Belgrad Gezimden Fotoğraflar 

 

Sadık Şimşek -Belgrad Balkanların İncisi benim için Ohrid'dir. Mega kentinin ise 3 günlük kısa bir gezi sonrası Belgrad olduğunu yerinde görmüş oldum. Devasa lüks mekanlar ve mağazalar. İstiklal caddesini andıran kalabalık bir cadde. İnsanda Karaköydeymiş hissi uyandıran sokaklar. Kaleden gün batımını izlerken İnsana boğaz manzarasını birebir yaşatan nehrin doğayla buluştuğu kart postallık bir görüntü. Doğasının güzelliği kadar İnsanlarıda güzel Sırbistan'ın. Çok mütavazi bir halkı var. Birine adres sorduğunuzda hiç düşünmeden o adrese kadar götürüyorlar. Bir turist gördüğünde peşinden koşan simsarlara ise rastlamak mümkün olmayacak çünkü hiç yoklar. Konaklama imkanlarına gelince oldukça uygun fiyatlara konaklanabilir bunun için internetten kısa bir tarama yapmak yeterli. Şehir içi ulaşım elektrikli otobüsler ve tramvaylarla adeta devasa bir mega kenti aratmıyor. Ama kenti yürüyerek keşfetmek hiçte zor olmadı desem yeridir. Önerebileceğim yerler : Para müzesine mutlaka gidip gezin. Ve burada fotoğrafınızın olduğu kağıt parayı ücretsiz olarak bastırın :) Araba müzesi önerilir. Nikola Tesla müzesine gidin. Arnavut kaldırımlarının olduğu caddede Redbar isimli mekan akşam yorgunluğunu atacağınız bir yer olacaktır. Kaleye mutlaka çıkın ama gün batımında. Ve son olarak siz siz olun yanınızda başka bir bankaya ait ek bir kart olsun çoğu yerde sorun yaşadım. Mümkünse euro ile gelip sırp dinarı alın çoğu yerde kartta geçmemekte. #gezi #travel #ınterrail #tur #seyahat #gezi #gezgin #belgrad #serbia

Sadık Şimşek (@gidilesinet)'in paylaştığı bir gönderi (30 Kas 2017, 17:07 PST)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim