• İstanbul22 °C
  • Ankara20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kosova kısa izlenim ;
18 Temmuz 2017 Salı 18:50

Kosova kısa izlenim ;

Kosova kısa izlenim ;Priştina hakkında kısa bir detaylandırmam

Bir haftadır gelmek istiyor ama bir türlü gelemiyorduk. Sonunda aksilikleri atlattıktan sonra Kosova'ya başkent Priştine'ye vardık. Makedonya'nın başkenti Üsküp'ün eşsiz meydanından sonra pek bir sönük geldi burası :)) O yüzden çok fazla vakit harcamadan direk yarın sabah Prizren'e geçecegiz.

Anadolu'nun minik bir ilçesinden farkı yok gibi... Yeme içme evet yine ucuz bir et döneri 8 tl ye bir mocha kahveyi 6 tl ye içebilirsiniz. Otel konusunda da pek memmun kalmadığımi ifade etmeliyim. Düşününsene biz booking'den rezervasyon yapıyoruz geliyoruz. Otel görevlisi yan binada kalacaksınız o otelde bizimdir burada yer kalmadı diyor. Şaka gibi yahu :) Seçtiğim oda da kalamıyorum.Olur da bir gün Ayni teklifle karşınıza çıkarlarsa sakın kabul etmeyin. Mecburiyetten biz kabul etmek zorunda kaldık çünkü ücreti ödemiştik.

Ödememiş olsaydık bir dakika durmazdım. Adetim değildir böyle eleştiri yapmak ama hak ediyor böyle mekanlar.( yine de isim vermeyeceğim reklamın iyisi kötüsü olmaz :)) Şehirin genel görüntüsüne gelince Türklerle karşılaşmak mümkün. Adım başı varız :)) Kimi gezgin kimi turlarla gelmiş. Oldukça da genç ve canlı bir nüfusa sahip bu şehir. Hayatta sokaklarda çok erken bitiyor. Fazla uzatmadan yol açık yola çıkın ama yolunuz Kosova'ya düşerse Priştine'ye 1 gün ayırmanız yeterli olacaktır. Sabah ilk iş aklımda olan bir kaç yeri ziyaret ettikten sonra. Prizren'e geçeceğiz. Yarın Prizren izlenimlerimle görüşmek üzre..Sevgi ve Selamlarımla..

Sadık Şimşek

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim