• İstanbul22 °C
  • Ankara20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sırbistan'da yaşam - Sırbistan'da ne iş yapılır? Sırbistan'da ev kiraları hakkında her şey
13 Ağustos 2022 Cumartesi 19:56

Sırbistan'da yaşam - Sırbistan'da ne iş yapılır? Sırbistan'da ev kiraları hakkında her şey

Dünyanın en güzel insanlarının yaşadığı ülke Sırbistan'a dair

Sırbistan.. Dünyanın en güzel insanlarının ülkesi

Merhabalar sizlerle yurt dışında yaşayan biri olarak gittiğim gördüğüm yerleri paylaşmaya devam ediyorum. Yeni içeriklerden haberdar olmak için takipte kalmayı ihmal etmeyin.

Bugün sizlerle yaşadığım coğrafyadan bahsetmek istiyorum.  Sırbistan'la ilgili çok soru geliyor. Sırbistan eskiden beri hayallerimi süsleyen bir ülkeydi. Sırbistan'la ilgili bazı bilgileri ve video çekimlerini sizlerle paylaşacağım. Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki. Sırbistan AB üyesi bir ülke değil. Türk vatandaşları vizesiz gelebiliyor. Yakın bir zamanda kimlikle de gelmek mümkün olacak. 

Sırbistan'la ilgili dolaşan bazı efsaneler var. İşte kızları güzel olan ülke diye. Doğrudur hem kızları hem erkekleri de görünüm olarak oldukça iyiler. Sadece görünüm olarak değil insanlık olarak da iyiler. Sırbistan'da Türk'üm dediğinizde duyacağınız cevaplar sizi şaşırtmasın. Kuşadası, Çeşme, Bodrum hepsini çok ama çok iyi biliyorlar. Çünkü bir çoğu yaz tatilini geçirmek için Türkiye'ye geliyor.

Başkenti Belgrad.. En çok ziyaret edilen şehri de Belgrad. Ama ben vaktiniz varsa Niş ve Novi Sad kentlerini de ziyaret etmenizi öneririm. Bu iki kentte en az Belgrad kadar güzel.

Belgrad'a geldiğinizde minik bir İstanbul sizi karşılayacak. Kalabalık caddeleri ara sokaklardaki kafeleri adeta minik bir Cihangir.. Ancak merak etmeyin oralar kadar pahalı değil.

Ülkede Dinar geçiyor.

1 TL 6 Sırp Dinarı filan ediyor. Ancak bu parayla pek bir şey alınmıyor maalesef. Üç yıl önce Türk lirası çok daha değerliydi.

Balkan coğrafyasındaki en gelişmiş ve en büyük devlettir Sırbistan. Dolayısıyla eğer Balkan coğrafyasında yaşamak istediğiniz bir yer olacaksa mutlaka Sırbistan olmalı.

Ev kiraları yaklaşık 200 Euro gibi rakamlardan başlıyor. Bunlar eşyalı elbette.

Dört kişilik bir ailenin yaşam gideri de yaklaşık 1000 Euro civarı.

2 Kişilik Yemek, Orta Sınıf Restoran, Üç çeşit bir yemek yiyecek olursanız yaklaşık 25 Euro gibi bir rakam ödersiniz. 3 bin Euro gibi bir rakama güzel bir araba satın alabilirsiniz. Öyle vergiler uçuk değil yani. Sizlere hem ev kiralayabileceğiniz hem ikinci el ilanlara bakabileceğiniz site isimleri de vereceğim. Açıklamada olacak o site isimleri. 

Peki Sırbistan'da ne iş yapılır? Sırbistan'da tekstil işi yapılabilir. Tarım işi yapılabilir. Restoran ve kafe açılabilir. Eğer gerçekten iyi bir hizmet sunarsanız açacağınız mekanın tutma olasılığı yüksek. Sırbistan kendi yerel halkından ziyade diğer Balkan ülkeleri ve Avrupa ülkelerinden de yoğun ziyaret alıyor. Örneğin komşu ülke Kuzey Makedonya'da olmayan çok sayıda dev mağaza Sırbistan'da olduğu için çok sayıda kişi Kuzey Makedonya gibi diğer komşu ülkelerden Sırbistan'a geliyor. Ve önemli hatırlatma Sırbistan'a yerleştiğinizde Avrupa birliğine dolaşım hakkınız olduğu iddiası doğru değil. Bu haktan sadece Sırbistan vatandaşları yararlanabilir. Türkler yine vize almak zorunda. Ancak vize almak Türkiye'deki gibi haftalarca sürmüyor. Beş gün içerisinde Avrupa ülkelerine vizenizi alabiliyorsunuz. 

Sırbistan'la ilgili paylaşacaklarım bu kadar. Başka sorusu olan yorum kısmından yazabilir. 

Sadık Şimşek - İnstagram https://instagram.com/gidilesinet

Sırbistan'da ev kiralayabileceğiniz sitelerin adresi

https://www.indomio.rs/en/property-to-rent

https://cityexpert.rs/en/properties-for-rent/belgrade

Sırbistan ikinci el araba siteleri

https://www.mojauto.rs/

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim