• İstanbul32 °C
  • Ankara32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Babalar evlatları ölünce ölürler
08 Temmuz 2017 Cumartesi 03:22

Babalar evlatları ölünce ölürler

Bir baba neden ölmez ? Bu nasıl bir şeydir diye merak ettiğinizi biliyorum.

Bir baba neden ölmez ? Bu nasıl bir şeydir diye merak ettiğinizi biliyorum.

Bir baba evlatları yaşadığı süre boyunca ölmez. Amel defteri kapanmaz ya hani. Evlatları bir şekilde iyilik yaparsa yazılsın diye o deftere. Tıpkı onun gibi işte. Rüyalarımda buluştuğum babam bir gün yine bu konulardan bahsederken bir gün olurda ben gidersem üzülme yaşamaya devam edeceğim bir yerlerde. Bedenim burada olmasa da gözetlerim be çocuk demişti. Ölene üzülmemeli insan nasıl doğana seviniyorsa demişti.

Yüreği o kadar güzel bir adamdı ki adam gibi adamdı benim babam. Bir yerlerde izliyor beni biliyorum. Kimilerine anlatınca belki deli diyor bana umurumdamı sanki. Bana bıraktığı sözler ve bu kişilik onu yaşatmaya devam etmiyor mu ?

Ya ona benzerliğim saçlarıma tek tük düşen aklara ne demeli. Bir gün bembeyaz olacak tıpkı ona benzeyeceğim. Üstelik gurur duyarak evet babamın oğluyum diyerek. 

Bazen onunla tartışırdık hatta tıpkı iki arkadaş gibi. Onun arkadaşları kızardı ya başkan bu çocuğa çok yüz verme ben olsam tokadı patlatırdım derdi. O da bırak konuşsun bırak. Bana karşı kendisini savunamazsa başkalarına karşı hiç savunamaz derdi.

Ya kız çocukları okula gidebilsin diye yıllar önce yaptırdığı okula ne demeli. Bunu ben bile bilmiyordum ablalarım anlatana dek..
Böylesine de aydın bir adamdı işte. 

Onu özlüyorum ama bu bile içimdeki yangını tarif etmeye yetmez ki.

Rüyadan birgün uyanmak istiyorum. Bir telefonla başlayan rüyadan. Ama uyanamıyorum. Sanırım gerçek her şey. Hiç olmadığı kadar. Bir gün olurda bende gölge etmeye başlarsam kendi evladıma biliyorum ancak o zaman rahatlayacağım. Belki de ancak o gün uyanabileceğim bu rüyadan.

Mekanın cennet olsun babam
Ve hayatta olmayan tüm adam gibi adam olan babaların tabiki de.. Dualarınızı esirgemeyin lütfen
Sevgiyle..

www.instagram.com/serdarsadik

www.facebook.com/sadiksimsekresmisayfa

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim