• İstanbul22 °C
  • Ankara20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belçika binlerce işçi alımı yapıyor! Belçika'da iş başvurusu yapmak için siteler
27 Temmuz 2022 Çarşamba 02:04

Belçika binlerce işçi alımı yapıyor! Belçika'da iş başvurusu yapmak için siteler

Belçika binlerce işçi alımı yapacağını duyurdu. İşçi alımı yapılacak sektörler de belli

Yurt dışında yaşayan biri olarak , Yurt dışında yaşam konulu içerikler paylaşmaya devam ediyorum. Daha fazla iş imkanları ve duyurular için takipte kalmayı ihmal etmeyin. Bugün sizlere Belçika'dan bahsedeceğim. Belçika zaman zaman işçi alımı yapıyor.

Çalışma bakanı tarafından da yapılan açıklamada Ağustos ayında yeni bir işçi alımı dalgası başlatılacağı duyuruldu.

Belçika binlerce hemşire alımı yapacak. Elbette başka sektörlerde de alımlar var onlardan da bahsedeceğim. Ancak öncelikle hemşire alımı hakkında bilgi vermek istiyorum.

Belçika Çalışma bakanı Yurtdışı Kalkınma ve İstihdamı Geliştirme Danışmanları aracılığıyla Belçika'ya daha fazla hemşire alımını kolaylaştıracağına dair güvence verdiklerini açıkladı.

Hemşirelere Hollandaca dil eğitimi verilecek ve ilk grup Ağustos ayında işe başlayacak.

En azından ancak gelenlerin İngilizce bilmesi isteniyor.. Yani dil bilmeyen birinin yine pek şansı yok. 

1 Temmuz'da Belçika'da bir duyuru yapıldı. Toplam 113 meslek dalında işçi ihtiyacı olduğuna dikkat çekildi.

Bu sektörlerin büyük bir bölümü sağlık, aşçılık, garsonluk, İnşaat, bilişim, eğitim ve kişisel bakım sektörlerinden oluşuyor. 

Belçika'da asgari ücret ne kadar?

Belçika'da asgari ücret  1,842 euro.. Şimdi yine bazı gurbetçiler bu açıklayacaklarıma kızacaklar. Yurt dışından getirilen işçilere bu ücretten daha fazlası ödeniyor. Vasıflı bir usta, bir mühendis bir yazılımcı yada ne bileyim bir doktor veya alanında uzman bir aşçı bu ücretlerin en az iki katını kazanıyor. Amcasının dönercisinde asgari ücretin de altına çalışanlar şimdi tutuşacaklar biz o kadar almıyoruz , öldük bittik diye :))  Neyse ki Belçika değil diğer Avrupa ülkelerine gelip çalışan vasıflı çok sayıda kişi sosyal medya ortamlarında gerçek maaşlarını açıklıyorlar.. Bunlar nasıl kötü bir ruh haline sahiplerse kendileri bir yere gelince başkaları gelmesin diye ancak umutsuzluk aşılıyorlar. 

İşçi ihtiyacı bulunan sektörleri sizlerle açıklamada bırakacağım. Aynı zamanda da iş bulabileceğiniz sitelerin listesini. Bu sitelerdeki ilanlara bakabilir, profil oluşturabilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz. Bahsettiğim gibi dil bilmek ilk öncelik.  Zaman zaman sizlerle bu tarz içerikler paylaşmayı sürdüreceğim. Belçika iş gücü sıkıntısı yaşayan dünyadaki zengin ülkelerden biri. Bu yüzden takipte kalın Belçika hakkında yeni içeriklerim olacak. Açıklamaya işçi alımı yapılacak sektörlerin listesinin yer aldığı linki paylaşıyorum. Aynı zamanda iş bulabileceğiniz kariyer sitelerinin listesini de ekliyorum..  Bu sitelerden iş başvurusu yapabilir ve vasfınıza uygun bir iş bulmanız durumunda Belçika'da çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Danışmanlık firmalarına dikkat edin! Büyük elçiliğe sorgulatmadığınız hiç bir kurumla hareket etmeyin.. Yüzlerce mağdur bilgisi geliyor. Aman dikkat diyelim

İnstagram hesabımı da takipe alın! Zaman zaman duyurular paylaşıyorum

https://www.instagram.com/gidilesinet/​ Tıklayın

İşçi alımı gereken sektörlerin listesine  Actiris web sitesinde ulaşabilirsiniz. 

https://www.jobat.be/en

https://grabjobs.co/belgium

https://www.yaioa.com/blog/belgium-job-sites/

https://www.stepstone.be/en/

https://www.expatica.com/be/working/finding-a-job/find-jobs-in-belgium-100085/

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim