• İstanbul22 °C
  • Ankara19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Danimarka Tam 97 bin TL maaşlı işçi arıyor! İşte Danimarka'da en çok aranan meslekler!
30 Haziran 2022 Perşembe 17:45

Danimarka Tam 97 bin TL maaşlı işçi arıyor! İşte Danimarka'da en çok aranan meslekler!

Gelişmiş ülkelerden biri olan Danimarka yurt dışından işçi alımı yapacak. 97 bin TL maaşlı işçi alımı yapılacağı duyurulurken en çok personel ihtiyacı olan meslekler açıklandı

Euro ve Dolar kurundaki yükseliş binlerce genci yurt dışında çalışma arayışlarına itmiş durumda. Bu kapsamda da çok sayıda ülke yurt dışından işçi alımı yapmakta.

Danimarka'da dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülkelerden biri. Basında yer alan bir habere  göre Danimarka'da personel alımı yapılacak. Danimarka'lı yetkililer tarafından da doğrulanan haber özellikle Türkiye medyasında da genişçe yer buldu!

Danimarka günümüzde en gelişmiş ülkelerden birisidir. Danimarka'da yaşayan insanların dünya genelindeki diğer ülke vatandaşlarına göre çok daha mutlu oldukları belirtiliyor.

Danimarka'da refah seviyesi oldukça yüksek. Danimarka'da dünyanın dört bir yanından da yabancı işçiler bulunuyor. Üstelik bu işçilerin büyük bir bölümü küçük Avrupa ülkeleri ve Türkiye'den geliyor.

Danimarka genelinde iş gücü bakımından en kaliteli ülkelerden birisidir. Ancak genç nüfus oranındaki artış Danimarka'yı dışarıdan işçi getirmeye yönlendiriyor.

Danimarka bu kapsamda da her yıl binlerce yabancı işçiye kapılarını açıyor.  Özellikle Türkiye'den de binlerce kişiye iş fırsatı geldi.

Yurt gazetesinde yayınlanan bir haberde Danimarka'nın işçi alımı yapılacağına yönelik bir haber yayınlandı. Yayınlanan bu haberde binlerce kişinin Danimarka'da çalışabileceği de duyuruldu.

Peki Danimarka'ya nasıl gidilir? Danimarka'da en çok hangi alanlarda personel ihtiyacı var. İşte bu konuda Yurt gazetesi dikkat çeken bir haber yayınladı.

Yayınlanan bu haberde Danimarka'nın yapmış olduğu duyuruya da yer verildi.

İşte Dainimarka'nın işçi alımı yapacağına ilişkin o haberin tüm detayları

Danimarka işçi alımı için nereden ve nasıl başvuru yapıldığı ile ilgili araştırmalar devam ediyor. 5 bin euro maaşla işçi alımları yapıldığı belirtilen kuzey ülkesinde başvurular nereye yapılıyor, başvuru şartları neler ve kimler başvuru yapabiliyor?

Avrupa ülkeleri nüfusa bağlı olarak genç işçi alımı için farklı ülkelerden iş gücü transfer etmeye devam ediyor. İşlerinde başarılı ve meslek sahibi olan işçiler için fırsat sunan Avrupa ülkelerine Danimarka da eklendi.

DANİMARKA 10 BİN İŞÇİ ALIMI YAPACAK

Danimarka 10 bin işçi alımı için düğmeye bastı. Özellikle genç ve dinamik Doğu ülkelerinin nüfusuna şans kapısı aralayan ülkede birçok sektörde işçi alımı yapılacak.

DANİMARKA İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIYOR?

Danimarka'da en az 10 bin işçi alımı yapılacağı haberlerinin ardından binlerce Türk vatandaşı şimdiden araştırmalara başladı. Ülkenin hangi koşullarda işçi alımı yaptığı, başvuruların nereden yapıldığı ve Danimarka'da çalışmak için hangi kriterlerin gerektiği en çok aranan konuların başında geldi.

Peki Danimarka'da yapılacak işçi alımı için aranan meslekler hangileri? İşte yanıtı...

DANİMARKA'DA İŞÇİ ALIMI İÇİN ARANAN MESLEKLER

Danimarka'da onlarca sektörde işçi alımı yapılıyor. Bunlardan bazıları şöyle:

Bölüm başkanı, satış müdürü, genel müdür, mühendis, grafik tasarımcı, şehir planlamacısı, biyolog, doktor, diyetisyen, tercüman, dil öğretmeni, bakım evi çalışanı, çocuk gelişimcisi, diş hekimi, çocuk bakıcısı, psikolog ve sosyolog, tesisatçı, itfaiye eri, avukat, coğrafi bilgi sistemleri uzmanı, sekreter, kuaför, ön muhasebeci, marangoz, badanacı, fırın ustası, aşçı, kasap...

DANİMARKA'DA ALINACAK İŞÇİLER NE KADAR MAAŞ ALACAK?

Danimarka refah seviyesi yüksek olan Avrupa ülkelerinin başında geliyor. Ülkede para birimi olarak Danimarka Kronu kullanılıyor. Peki 10 bin işçiye ev sahipliği yapacak olan Danimarka'da alımı gerçekleştirilecek işçiler ne kadar maaş alacak? 

İşte Danimarka'da en düşük ve en yüksek işçi maaşları:

Danimarka'da en yüksek maaşlı işçi 39 bin kron kazanacak. Bu da Türk lirası ile 97 bin TL'ye denk geliyor. Avrupa'nın sakin ve zengin ülkesinde en düşük maaş ise 5 bin 310 kron. İstihdamı gerçekleştirilecek işçiler Türk lirası ile en düşük 13 bin TL para kazanma imkânı yakalayacak.

Kaynak: Yurtgazetesi.com.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim