• İstanbul22 °C
  • Ankara20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsviçre aylık 62 bin TL'ye 85 bin işçi alıyor! İşte personel aranan meslekler!
29 Haziran 2022 Çarşamba 01:54

İsviçre aylık 62 bin TL'ye 85 bin işçi alıyor! İşte personel aranan meslekler!

Dünyanın en rahat ülkelerinden biri olan İsviçre aylık 62 bin TL'ye 85 bin işçi arıyor.. Gerekli şartları sağlayanlar başvuru yapabilecekler

İsviçre'nin eleman aradığı bu kapsamda da binlerce işçi alımı yapacağına yönelik bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda hangi alanlarda işçi arandığı da belli oldu. 

Dünya genelinde işçi sıkıntısı devam ediyor. Almanya'dan sonra İsviçre'de de dışarıdan işçi alımı başlıyor. Göçmen işçilerle iş gücü sorununu çözmek isteyen ülkeler çareyi dışarıdan işçi getirmekte buluyorlar.

İsviçre bilindiği gibi dünyanın en zengin ülkelerinden biridir. Bu ülkede çoğu kişi zaten zengin olduğu için başkasının işinde çalışmak istemiyor.

Hal böyle olunca yurt dışından işçi getirmek isteyen İsviçre'de bazı durumlarda ilan yayınlıyor. Gelen bilgilere göre İsviçre hükümeti tarafından da doğrulanan bir ilan gündeme oturdu.

Yurt gazetesi tarafından paylaşılan haberde İsviçre'nin eleman sıkıntısı çektiğine dikkat çekildi. İşçi aranan meslekler hakkında bilgiler paylaşıldı.

Aynı zamanda da İsviçre'ye nasıl gidileceğine dair tüm detaylar da aktarıldı. Sizlerde İsviçre'de çalışmak istiyorsanız konuyla ilgili bu bilgi doğrultusunda gerekli yerlere başvurunuzu yapabilirsiniz.

İşte Yurt gazetesi tarafından paylaşılan İsviçre'nin işçi aradığına yönelik haberin tüm detayları! 

Kalifiye eleman bulmakta zorlanan İsviçre çözümü dışarıdan 85 bin işçi almakta buldu. Başta sağlık sektörü olmak üzere turizm otelcilik, teknisyen, bilgisayar uzmanı ve mühendis gibi çeşitli kadrolar için alım yapılacağı duyuruldu.

Özellikle doktor açığı konusunda sıkıntı çektiği öğrenilen İsviçre, yaşlı bakım ve hastanelerde çalıştırmak üzere hemşire alımı da yapacak.

Yetkililer, Rusya ve Ukrayna savaşından kaçıp buraya sığınanların bu açığı kapatamayacaklarını ifade ediyor. Bu durumda şu anda İsviçre’nin 85 bin vasıflı işçi açığı bulunuyor. Bu rakam yıl sonunda 365 bin kişiye yükselebilir. Peki, İsviçre’ye nasıl gidilir?

 

İSVİÇRE’YE NASIL GİDİLİR?


Yurt dışında çalışmak isteyenler, o ülkeye nasıl gidileceğini araştırıyor. İsviçre için işçi arayan DynaJobs gibi ya da Adecco gibi iş bulma kurumlarına başvurarak, kendinize uygun işi bulmanız gerekiyor.

Davet almak için ise şunlar gerekiyor:

Belirli bir seviyede dil bilgisi

İsviçre’de devlet yardımı ya da sosyal yardım almadan geçinebileceğinizi kanıtlamanız gerekiyor

İkamet edilebilecek ev bulunması

İSVİÇRE'DE MAAŞLAR NE KADAR?


İsviçre, dünyanın en zengin ülkeleri arasında bulunuyor. İsviçre'de saatlik asgari ücret 23 İsviçre Frangına, aylık ücret ise 4 bin İsviçre Frangı. Bu da saatlik olarak 360 TL, aylık ise 62 bin TL maaş anlamına geliyor.

Kaynak: Yurtgazetesi.com.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim