• İstanbul22 °C
  • Ankara19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İtalya Gezisi Öncesi ; Vize çilem
11 Aralık 2017 Pazartesi 02:46

İtalya Gezisi Öncesi ; Vize çilem

İtalya Gezisi Öncesi ; Vize çilem

Hayat çok kısa. Yaş 35 dedimi yolun yarısıdır derler. Bugüne kadar belki hep gereksiz şeylerin peşinden koştum. Şimdi ki aklım olsa 10 yıl öncesine gitsem bu uğraşların hiçbirini yapmazdım.

Hayat o kadar güzel ki. Önemli olan kıymetini bilebilmek. Her an nerede ne ile karşılaşacağımızı bilemeyiz. Elimde fırsat olsa adım atmadık yer bırakmam. İmkanı olup ama hala yola çıkamayan dostlarım var. Beklemeyin yola çıkın. Şehrinizin dibinde olan başka bir şehrede gidebilirsiniz başka bir ülkeye de. Ülke demişken şimdiye kadar hep vizesiz ülkelere gittim. Ama artık vizeli bir ülkeye gitmeye karar verdim. Yaklaşık 1 ay sonra İtalya'da olacağım. Ama vize başvurusunda harcadığım zaman ve alt tarafı bir kağıt parçası için ödediğim rakam doğrusu içimi acıttı. Belki yüksek bir rakam değil ama 10 kez bu işlemi tekrarlasak iki belki de üç ülkeyi keşfetmemizi engelleyecek. Ne kadar zormuş Türk olmak. Yaşadığım ülkede Makedon vatandaşı vizesiz seyahat edebilirken benim gideceğim yerlere ben extra vize ücreti ödemek zorunda olduğum gibi extra zamanımıda harcamak zorundayım.

Neden bu haldeyiz. Hiç düşündünüz mü? Düşünün bi...

Kaldırın artık şu sınırları. Bu dünya hepimize yeter. Bizim olmayan bir dünya için bu sınırlar niye. Bu karmaşa bu kırgınlıklar niye. Yıkın o duvarları kaldırın sınırları. Seyahat hakkı engellenemez diye batı bas bas bağırır durur peki ya yarım asırdır Türkiye'ye ve Türklere bu engel niye. Özgür değilsiniz ve asla samimi de değilsiniz. Ama her şeye rağmen keşfetmemize ve bu dünyada gidilesi neresi varsa gidip görmemize engel olamayacaksınız. 

 

Hayat çok kısa. Yaş 35 dedimi yolun yarısıdır derler. Bugüne kadar belki hep gereksiz şeylerin peşinden koştum. Şimdi ki aklım olsa 10 yıl öncesine gitsem bu uğraşların hiçbirini yapmazdım. Hayat o kadar güzel ki. Önemli olan kıymetini bilebilmek. Her an nerede ne ile karşılaşacağımızı bilemeyiz. Elimde fırsat olsa adım atmadık yer bırakmam. İmkanı olup ama hala yola çıkamayan dostlarım var. Beklemeyin yola çıkın. Şehrinizin dibinde olan başka bir şehrede gidebilirsiniz başka bir ülkeye de. Ülke demişken şimdiye kadar hep vizesiz ülkelere gittim. Ama artık vizeli bir ülkeye gitmeye karar verdim. Yaklaşık 1 ay sonra İtalya'da olacağım. Ama vize başvurusunda harcadığım zaman ve alt tarafı bir kağıt parçası için ödediğim rakam doğrusu içimi acıttı. Belki yüksek bir rakam değil ama 10 kez bu işlemi tekrarlasak iki belki de üç ülkeyi keşfetmemizi engelleyecek. Ne kadar zormuş Türk olmak. Yaşadığım ülkede Makedon vatandaşı vizesiz seyahat edebilirken benim gideceğim yerlere ben extra vize ücreti ödemek zorunda olduğum gibi extra zamanımıda harcamak zorundayım. Neden bu haldeyiz. Hiç düşündünüz mü? Düşünün bi... Kaldırın artık şu sınırları. Bu dünya hepimize yeter. Bizim olmayan bir dünya için bu sınırlar niye. Bu karmaşa bu kırgınlıklar niye. Yıkın o duvarları kaldırın sınırları. Seyahat hakkı engellenemez diye batı bas bas bağırır durur peki ya yarım asırdır Türkiye'ye ve Türklere bu engel niye. Özgür değilsiniz ve asla samimi de değilsiniz. Ama her şeye rağmen keşfetmemize ve bu dünyada gidilesi neresi varsa gidip görmemize engel olamayacaksınız. #travel #seyahat #gezi #gezginler #ınterrail #ınterrailturkiye #seyyah #rota #thy #pegasus #turkey #turkiye #love #my #bear #beard #bears

Sadık Şimşek (@gidilesinet)'in paylaştığı bir gönderi (6 Ara 2017, 13:57 PST)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gidilesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim